Vrtané studny

Chcete studnu, která bude maximálně efektivní pro Vaše potřeby, technicky precizně zpracovaná a legislativně bez chyby? Pak jste tu správně a přečtěte si, proč je studna od GeoEko sázkou na jistotu.

Cena studny

Kalkulaci Vám připravíme zdarma na základě nejvhodnějšího řešení pro konkrétní lokalitu a Vaše potřeby. Cena je od nás vždy kompletní. Často se můžete setkat s cenou studny za metr, která vypadá lákavě, ale nejsou v ní započtené všechny potřebné položky nebo nesplní následně legislativní požadavky. V závěru může taková studna přijít výrazně dráž. Nezapomeňte v nabídkách vždy porovnávat kompletní parametry a co je v ceně zahrnuté.

Základ ceny se běžně vypočítává dle plánované hloubky studny, kdy se cena za metr pohybuje mezi 1 700 - 3 000 Kč. Na cenu má vliv průměr vrtání a průměr vystrojení, včetně tloušťky stěny výstroje, způsobu provedení perforace, či jakým způsobem je výstroj spojena.

Provedení studny

Naše vrtané studny jsou konstruovány tak, aby plně vyhovovaly Vašim potřebám a podmínkám na Vaší lokalitě. Budujeme vrty až do hloubky 150 m a s vrtnými průměry od 205 mm do 254 mm. V ceně vrtané studny je zohledněn vrtný průměr, průměr a síla stěny zárubnice, hloubka studny, vzdálenost lokality od Pardubic, geologické a hydrogeologické podmínky a potřeby zákazníka.

Hloubka studny je navržena hydrogeologem na základě mapových podkladů a místní znalosti, v kombinaci s požadavky zákazníka na vydatnost vrtané studny a požadavek na kvalitu vody. Na základě mapových podkladů a dlouholetých zkušeností můžeme s určitou pravděpodobností dopředu říci předpokládanou vydatnost a jakost budoucího vodního zdroje.

Naše vrtané studny jsou vystrojovány šroubovanými zárubnicemi o průměru 140 mm nebo 160 mm a síle stěny odpovídající dané hloubce vrtu. Síla stěny zárubnice se pohybuje od 5,4 mm do 6,2 mm. Pro hloubky nad 60 m používáme zárubnice se zvýšenou sílou stěny, od 6,7 mm do 7,7 mm, tak abychom zajistili maximální stabilitu a odolnost vrtu. Zárubnice jsou vybaveny průmyslově vytvořenou perforací, což zajišťuje efektivní proudění vody do studny.

Obsyp vrtu je proveden kvalitním kačírkem frakce 4/8 mm a těsnění je zajištěno bentonitem, který chrání studnu před nežádoucím pronikáním povrchových vod.

Legislativa bez starostí
Průběh zakázky
Lokality

Co je průzkumný vrt?

Průzkumný vrt je klíčovou fází při plánování a realizaci vrtaných studní, neboť umožňuje detailní zjištění přítomnosti a dostupnosti vody na daném pozemku. Většina vrtaných studní je proto prováděna ve formě hydrogeologického průzkumu, jehož hlavním cílem je ověřit, zda se na daném místě nachází dostatečná zásoba vody a zda má požadovanou kvalitu. Po kladném průzkumu je průzkumný vrt převeden na vodní dílo, a které má stavební povolení a povolení k odběru vody.

Průzkumný vrt podléhá přísným pravidlům a normám, a proto je nezbytné získat povolení dle §17 zákona č. 254/2021 Sb., o vodách. Toto povolení zajišťuje, že průzkumný vrt je proveden s ohledem na ochranu životního prostředí a ve shodě s platnou legislativou.

Důkladný hydrogeologický průzkum a následný průzkumný vrt jsou klíčovými kroky, které předcházejí výstavbě vrtané studny a zajišťují, že voda bude dostupná v požadované kvalitě. Tímto způsobem se minimalizuje riziko nepředvídatelných komplikací a zajišťuje se úspěšný průběh celého projektu.

Poptejte nezávazně studnuOdesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro možnost odpovědi na tento dotaz. Údaje neslouží k dalším účelům.

Ikona zpět nahoru
Zpracování údajů
© GeoEko, s.r.o. | Web od zelene.kiwi